یکی از پرکاربرد ترین محصولات درب اتوماتیک درب های اتوماتیک شیشه ای می باشند. اجزای مهم تشکیل دهنده ی این نوع درب ها عبارت است از اپراتور،شیشه سکوریت با ضخامت و رنگ های متفاوت ،کاور آلومینیوم یا استیل و کاور پشت دهنه که خود اپراتور نیز از اجزایی چون موتور، قفل برقی، باتری، استابلایزر یا منبع تغذیه و مرکز کنترل تشکیل شده است. از این درب ها در ساختمان های مسکونی و اداری، فروشگاه ها، اماکن عمومی، بیمارستان ها و مراکز درمانی، بانک ها، هتل ها و رستوران ها و غیره استفاده نمایند. استفاده از این نوع درب ها از حدر رفتن انرژی سرمایشی و گرمایشی از ورودی ها جلو گیری می کند و مانع نفوذ گردو خاک، حشرات و صدا به داخل اماکن می گردد.

تاثیر چشمگیری در جلوگیری از انتشار ویروسها، میکروبها و بیماریهای واگیردار در محیط های بیمارستانی و آزمایشگاهی دارند زیرا در این گونه از درب ها از هیچ گونه دسته ای استفاده نمی شود. مصرف پایین انرژی، اصطحلاک پایین، سازگار با هر نوع دکوراسیون، با حداقل ایجاد صدا، کنترل تردد و عبورو مرور افراد نیز از دیگر مزایای استفاده از این درب ها می باشند. با همکاره همراه باشید.

انواع درب اتوماتیک شیشه ای

درب اتوماتیک شیشه ای

 درب اتوماتیک شیشه ای به درب هایی گفته می شوند که به صورت اتوماتیک و یا با استفاده از یک ریموت از راه دور و یا دکمه ی تعبیه شده باز یا بسته شوند، راحتی استفاده از این درب ها ازاولین و مهم ترین برتری این درب ها به انواع دیگر درب ها است. این درب ها به دلیل امنیت بسیار بالایی که دارند بیشتر مورد توجه گرفته اند. با توجه به شکل ظاهری به چند دسته مختلف ساده، منحنی یا کرو و تلسکوپی تقسیم کرد.

مهمترین جزء از این نوع درب های اتوماتیک شیشه ای، اپراتور آن می باشد که انواع آن با قیمت و کیفیت متفاوت در بازار ایران موجود می باشد و تقریبا بیشترین قیمت درب شیشه ای را به اپراتور آن اختصاص دارد. درب های اتوماتیک شیشه ای با قاب های جذاب و طراحی های چشم نواز امروزه در هر محیطی استفاده میشود، این درب ها بهترین انتخاب برای مکان هایی می باشد که تردد بالا، طراحی های منحصر بفرد دارند و سهولت در تردد، میزان حداکثری عبور نور، بهداشت محیط، عایق بندی حرارت و صدا و … مهم می باشد .

از مهمترین اپراتورهای درب های شیشه ای روز دنیا می توان به برندهای FAAC ایتالیا، DKM ایتالیا، Unique یونیک، LABEL ایتالیا، Holux آلمان، CAME ایتالیا، BETA چین، Tiuny چین، Barzante چین و Sesamo اشاره کرد.

درب اتوماتیک شیشه ای اسلایدینگ (ساده)

درب اتوماتیک شیشه‌ای ساده که بیشترین کاربرد را بین درب های اتوماتیک دارد

از پر کاربردترین نوع درب اتوماتیک در کشور درب اتوماتیک اسلایدینگ یا کشویی می باشد. این نوع از درب ها نسبت به ابعاد و فضایی که قرار است مورد استفاده قرارگیرد به صورت مختلف سفارش می دهند. شیشه های این درب ها اکثرا به صورت شیشه سکوریت نشکن و با قطر 10 میلی متر می باشند وبسته به نمای محیط در رنگهای گوناگون یافت می شود. این نوع از درب می تواند به صورت کشویی دو طرفه باز شود. در این حالت درب دارای 4 لنگه خواهد بود : دو لنگه که در بخش میانی آن قرار گرفته اند و دو لنگه دیگر که در طرفین قرار می گیرند و ثابت قرار دارند.

درب شیشه ای خطی یا کشویی که شامل 4 قسمت می شود می تواند ورودی به عرض 0.6 تا 3.9 متر ایجاد کند. استاندارد ارتفاع در این دربها به طور معمول 2.20 متر می باشد و صورت بیشتر بودن ارتفاع درب از استاندارد از شیشه سکوریت به صورت کتیبه در بالای درب و فضای تهی استفاده می شود. این نوع درب ها به دلیل داشتن سیستم و سنسورهای ایمن خطی بین این درب ها و حسگرهای هوشمند با قابلیت ضد برخورد ازعابرین در برابر برخورد احتمالی دربها محافظت می کند.

درب اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی

درب های شیشه‌ای تلسکوپی که بیشترین استفاده را دارد

درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی برای عرض های کم و یا معابری که عرض های بزرگتری برای تردد نیاز دارند مورد استفاده قرار می گیرد. تفاوت آن ها در شکل ظاهری و فرمت عملکرد آن است. درب های اتوماتیک شیشه ای تلسکوپی از 3 تا 6 لت تشکیل شده اند. در مدل 3 لت یکی از لت ها ثابت در سمت راست یا چپ قرار می گیرد و 2 لت دیگر که متحرک هستند بر روی آن لت ثابت قرار می گیرند. برای دربهای 6 لت عملکرد همین گونه می باشد فقط به جای حرکت دربها به یک طرف به طرفین باز می شود و بر روی دربهای ثابت قرار می گیرند.

درب اتوماتیک شیشه ای منحنی (کرو)

درب اتوماتیک شیشه‌ای

یکی از زیباترین اپراتورها می باشد که برای مکان و فضاهایی کاربرد دارد که از معماری خاصی برخوردار هستند. شامل طرح های متنوعی می باشد. درب شیشه ای منحنی دارای دو لت ثابت و دو لت متحرک می باشد که همانند درب اسلایدینگ عمل میکند اما در امتداد یک منحنی حرکت میکند و نوع دیگر آن به این صورت است که فقط دو لت متحرک نصب می شود که بدلیل مسایل زیبایی و امنیت بیشتر بهتر است که از نوع اول استفاده شود.

این نوع درب ها به علت داشتن فریم و سیستم متفاوت، قیمت به مراتب بیشتری نسبت به مدل های کشویی دارند. این رب ها به دلیل ابهت خاص از نظر نمای ظاهری، در اماکن تجاری پر تردد نصب می شود. از مزایای این نوع درب ها می توان به امکان استفاده از سقف شیشه ای و افزایش نور ورودی به محیط، عرض بازشو زیاد در مقایسه با نوع ساده، فضای تردد بیشتر و … نام برد.

درب اتوماتیک شیشه ای گردان

 گردان برای استفاده در ساختمان های پر رفت و امد

طراحی این گونه از درب ها در عین زیبایی و ابهت بخشیدن به فضای ورودی دارای فضایی مدور برای چرخش لت های درب نیز می باشد . از درب های گردان شیشه ای برای ورودی پاساژها و مراکز اداری و تجاری ، هتل ها ، مراکز درمانی و برای اماکنی که اختلاف دمای داخل و خارج مجموعه زیاد است استفاده می شود . این گونه از درب ها علاوه بر امنیت زیاد و بهینه سازی انرژی باعث می شود بتوان ورود و خروج همزمان انجام شود .انواع آن عبارتند از درب اتوماتیک گردان 3 یا 4 پنل، درب اتوماتیک گردان بدون فریم یا تمام شیشه، درب های اتوماتیک شیشه ای گردان ترکیبی و درب اتوماتیک گردان با قابلیت خروج اضطراری اشاره کرد.

اجزای مختلف درب شیشه ای

۱- مولد ( تولید کننده ) نیروی حرکتی مثل جک، بازوها و موتور

۲- مرکز کنترل (تابلوی فرمان)

۳- چشمی ها یا چراغ های مادون قرمز 

۴- ریموت کنترل یا کنترل از راه دور 

۵-قفل مکانیکی

۶- میکرو سوئیچ

۷- پایه ها

۸- قفل برقی

۹-فلاشر

مراحل راه اندازی یک سیستم درب اتوماتیک شیشه ای

۱- نصب تابلو و تجهیزات مکانیکی و الکتریکی سیستم درب اتوماتیک

۲- تکمیل سیم بندی تابلو ودیگر تجهیزات سیستم درب اتوماتیک

۳- تنظیم یا ریگلارژ میکرو سوئیچ های مسیر حرکت درب شیشه ای

۴- تست  مراحل باز و بسته شدن درب شیشه ای اتوماتیک

۵- تنظیم میکرو پروسسور به روی حالت عملکرد مطلوب در اتومات شیشه ای

 مزایای درب اتوماتیک

خوش امد گویی به مراجعه کنندگان

دسترسی ورود و خروج اسان

صرفه جویی در مصرف انرژی

مقرون به صرفه و اقتصادی

عایق گرد و غبار

استفاده بهینه از مواد طبیعی

زیباسازی و چشم نوازی مطلوب

ورودی ها عایق برای ورود گرما و سرما

راحتی برای افراد ناتوان و مسن

در دراز مدت با جلوگیری از اتلاف انرژی بسیار مقرون به صرفه میباشد 

درب های اتوماتیک شیشه ای  در مکانهایی که حجم بالایی از تردد عابران پیاده وجود دارد مناسب است

اصطحلاک پایین با استفاده از درب شیشه ای اتوماتیک

حداقل تولید صدا در استفاده از این درب

 سازگاری درب شیشه ای اتوماتیک با هر نوع دکوراسیون

 کنترل دسترسی

رادار درب شیشه ای اتوماتیک

سنسور های راداری

یکی از بهترین و به صرفه ترین گزینه های موجود در بازار امروز استفاده از سنسور های راداری در درب اتوماتیک زیرا می تواند افراد را در محوطه ای خاص و محدود تشخیص داد. بانک ها, رستوران ها, هتل ها, کافی شاپ ها, فروشگاه ها, تولید کننده ها, اداره های دولتی و یا خصوصی و هم چنین بسیاری از مغازه ها و بنگاه های اقتصادی از این نوع سنسور های راداری در درب اتوماتیک استفاده می کنند.

مزایای به کار گرفتن سنسور های راداری در درب اتوماتیک عبارت اند از: جلوگیری از نفوذ مواد هر گونه ماده خارجی، قدرت تشخیص شخص و شئ در محدوده ای خاص، قابلیت برنامه ریزی جهت تشخیص سمت حرکت های مختلف، قابلیت تنظیم مقدار حساسیت در منوی تنظیمات این سنسور ها.

عدم وجود قابلیت شناسایی اشیا ثابت از بزرگ ترین معایب این نوع سنسور ها است .

رادار ماوراء صوت 

درب اتوماتیک شیشه‌ای با قابلیت پشتیبانی از ماورا صوت

این گونه از رادارها از یک فرستنده و گیرنده اولتراسونیک تشکیل شده اند. در این گونه رادارها برای تشخیص حضور یک جسم، فرستنده در هر لحظه امواج اولتراسونیک را فرستاده و براساس فرکانس برگشتی که توسط گیرنده دریافت می شود تشخیص داده می شود. فضای تحت پوشش این نوع از رادار به صورت دایره ای می باشد که به کمک تنظیم قدرت امواج فرستنده می توان آن محدوده را تنظیم نمود و حساسیت رادار را افزایش و یا کاهش داد. ساختار ساده ای داشته و امروزه به صورت گسترده در اپراتور درب های شیشه ای مورد استفاده قرار می گیرند.

رادار مادون قرمز 

در های سازگار با مادون قرمز برای کارایی بهتر

سنسور این رادار حساس به اشعه مادون قرمز بوده و اصطلاحا به این نوع رادار، رادار حرارتی نیز گفته می شود زیرا این اشعه ناشی از حرارت می باشد. چیدمان سنسورها در این رادار به نحوی است که وجود اشعه مادون قرمز را به صورت خطی بررسی می کند. بنابراین برای اینکه بتواند یک فاصله 2 تا 3 متری جلوی درب را تحت نظر داشته باشد از چند ردیف سنسور در ساختار این رادارها استفاده می شود.

هر رادار دارای چند پرده دید می باشد که اصطلاحا به هر ردیف سنسور یک پرده دید گفته می شود. از نقاط ضعف این رادار می توان به حساس بودن آن به دما اشاره کرد که استفاده از آن را در محیط های گرم و یا در شرایط قرار داشتن زیر نور مستقیم آفتاب دچار مشکل می کند. از جمله مزایای این نوع رادار قابلیت تنظیم مناسب از نظر عمق و عرض محدوده عملکرد می باشد. با توجه به دقت بالای این نوع رادار و فضای عملکرد قابل تنظیم، نوعی از سنسور ضد برخورد (سنسور لای دربی) بر اساس همین تکنولوژی ساخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع: www.novingate.com

برای استفاده از خدمات بیشتر سایت همکاره و همکاران با تجربه ما درشرکت همکاره با شماره تلفن 3830 تماس بگیرید.