کاغذ دیواری با تنوع باورنکردنی رنگ و الگوهای مرسوم، مد روزاست. به جای اینکه آموزش نصب کاغذ دیواری روی دیوارهای خود با پوشش رنگ بپوشانید، لایه بندی آنها را با کاغذ دیواری شیک در نظر بگیرید – هنگامی که می دانید چگونه کاغذ دیواری را آویز کنید، کاغذ دیواری تقریباً به همان اندازه زمان نقاشی نیاز دارد. از این راهنما به عنوان منبع نهایی نصب کاغذ دیواری استفاده کنید – در زیر برخی اصطلاحات کاغذ دیواری، ابزار کاغذ دیواری و نحوه نصب کاغذ دیواری را از ابتدا تا انتها مرور می کنیم. با همکاره همراه باشید.

قسمت 1: شرایطی که باید بدانیم :آموزش نصب کاغذ دیواری

1- شاقول: مستقیم بالا و پایین.

این معادل عمودی اصطلاح “سطح” است. رزرو کردن: روشی است که با استفاده از آن خمیر را روی کاغذ دیواری از قبل چسبانده شده “خیس” می کنید و سپس بدون ایجاد چین و چروک به آرامی آن را در کنار چسب قرار می دهید. تا خوردن کناره های چسب به داخل باعث می شود که آنها در معرض هوا برای مدت طولانی قرار نگیرند – چسب اجازه دارد چسبناک شود، اما خشک نیست. شما باید طبق دستورالعمل سازنده خود برای نصب کاغذ دیواری خیس و رزرو کنید. ته ته: استفاده از نوارهای کاغذ دیواری در کنار یکدیگر و بدون همپوشانی آنها برای ایجاد درز ظریف و جذاب. دیوارهای با طرح اولیه و کاغذ دیواری رزرو شده از جمع شدن کاغذ دیواری جلوگیری می کند، بنابراین همپوشانی لازم نیست.

معادل هایی که برای نصب کاغذ دیواری استفاده میشود آموزش نصب کاغذ دیواری

قسمت 2: چگونه دیوارهای خود را برای کاغذ دیواری آماده کنیم.

1- مهم است که قبل از شروع نصب کاغذ دیواری اطمینان حاصل کنید که دیوارهای شما از وضعیت خوبی برخوردار هستند.

به طوری که برنامه شما عالی به نظر می رسد و مدت طولانی دوام دارد. اگر از خود می پرسید که آیا می توانید از کاغذ دیواری استفاده کنید، همه چیز را قبل از شروع آن را بررسی کنید. آموزش نصب کاغذ دیواری آنچه شما نیاز دارید چاقو، کاغذ سنباده، صابون، چند سطل آب، اسفنج یا پارچه، آغازگر، کاغذ دیواری، برس اسفنجی برای آغازگر.

قبل از نصب دیوار خود را بررسی کنید که سالم باشد  آموزش نصب کاغذ دیواری

2- وسایل را از سر راه بردارید.آموزش نصب کاغذ دیواری

تمام تزئینات، تابلوهای دیواری و وسایل خانه را از سر راه بردارید. شما می خواهید از شر هر چیزی که مانع کاغذ دیواری تمیز و آسان شود، خلاص شوید.

وسایل اضافه را از سرراه بردارید

3- آسیب های موجود را برطرف کنید.

اگر دیواره های شما دندانه دار، ترک خورده، خراشیده شده و یا به طریقی آسیب دیده باشد، باید آنها را با اسکلت ترمیم کنید. آموزش نصب کاغذ دیواری با استفاده از چاقوی اسفنجی استفاده کنید و قبل از حرکت مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

آسیب های دیوار خود را با اسکلت ترمیم کنید

4- دیوارها را با کاغذ سنباده صاف کنید.آموزش نصب کاغذ دیواری

برای اینکه کاغذ دیواری به صورت تمیز و یکدست صاف نصب شود، باید هر نوع بافت را کمی سنباده بزنید. اگر اسپلک استفاده کردید، اطمینان حاصل کنید که بیش از حد آن را سنباده بزنید.

هر نوع بافتی را سنباده بزنید تا کاغذ دیواری تمیز و صاف نصب شود

5- دیوارها را بشویید و بگذارید خشک شوند.

با استفاده از آب، صابون چند منظوره و آموزش نصب کاغذ دیواری اسفنج یا پارچه، دیواره های خود را تمیز کنید تا از شر هر گونه آلودگی یا روغن جمع شده خلاص شوید. سپس، بگذارید کاملا خشک شوند.

دیوار را بشویید تا از هرگونه آلودگی پاک شود و بگذارید تا خشک شود

6- دیوارها را پرایمر کنید.آموزش نصب کاغذ دیواری

اگر می خواهید از دیوارهای خود محافظت کنید پرایمر کاغذ دیواری ضروری است این کاغذ دیواری را قادر می سازد تا بدون چسبندگی بیش از حد به سطح دیواره های شما، به صورت ایمن اعمال شود و بعداً به راحتی و بدون آسیب از بین می رود. پرایمر همچنین از نشان دادن رنگ دیوار موجود از طریق کاغذ دیواری جلوگیری می کند.

بیشتر اوقات، پرایمر کاغذ دیواری بر پایه اکریلیک است، اما باید اطمینان حاصل کنید که آستر مناسب دیوارهای خود را انتخاب کرده اید، دستورالعمل های سازنده را بررسی کنید. برای جلایی بخشیدن به دیوارهایتان، فقط یک برس یکنواخت را با برس اسفنجی بمالید و بگذارید کاملا خشک شود.

پرایمر باعث میشود بدون چسبندگی بیش از حد به سطح دیواره های شما به صورت ایمن اعمال شود و بعد به راحتی از بین می رود

قسمت 3: نحوه نصب کاغذ دیواری

1- آنچه برای کاغذ دیواری از قبل چسبانده شده نیاز دارید.

سطل اسفنجی آب برای کاغذ دیواری غیر چسبانده شده: خمیر کاغذ دیواری غلطک رنگ ابزار کاغذ دیواری: نوار اندازه گیری سطح صاف لوله و ناخن (اختیاری) مداد کاغذ دیواری میز بلند (برای برش و چسباندن راحت تر) قیچی، نردبان، چاقوی بتونی. آموزش نصب کاغذ دیواری

وسایل مورد نیاز را تهیه کنید  آموزش نصب کاغذ دیواری

2- دیوارهای خود را اندازه بگیرید و یک خط لوله مرکزی بکشید. آموزش نصب کاغذ دیواری

با استفاده از یک سطح و نوار اندازه گیری، عرض و ارتفاع هر دیوار را اندازه گیری و ضبط کنید. نقطه میانی دیوار را پیدا کنید و یک خط لوله از کف به سقف بکشید. همچنین می توانید یک ابزار شاقول را از میخی که در وسط دیوار چکش خورده است آویزان کنید تا لوله کشی خود را بکشید، اما قبل از شروع باید سوراخ های ایجاد شده توسط ناخن را ترمیم کنید. اگر دیوار شما دارای ویژگی هایی مانند پنجره ها، درها و یا حتی نرده ها است، بهتر است خط لوله کشی خود را در مرکز وسیع ترین فضای باز دیوار خود بکشید.

تعداد نوارهای کاغذ دیواری را برای کاغذ دیواری خود محاسبه کنید. عرض کل دیوار خود را بر عرض رول کاغذ دیواری تقسیم کنید. ممکن است با کسری روبرو شوید، اما در حال حاضر، فقط در مورد تعداد ورق های مورد نیاز نگران باشید.

حتما دیوار را اندازه بگیرید  آموزش نصب کاغذ دیواری

3- اولین نوار کاغذ دیواری خود را اندازه بگیرید. آموزش نصب کاغذ دیواری

رول کاغذ دیواری خود را به سمت رنگ و روی میز قرار دهید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است، تصمیم بگیرید که دوست دارید این الگو از کجا شروع شود (در سقف خود) و با استفاده از یک لبه در پشت آن علامت گذاری کنید. اطمینان حاصل کنید که کمی بیشتر از شروع الگوی کاغذ دیواری خود اضافه کنید، طول کاغذ دیواری را به اندازه ارتفاع دیوار خود به اضافه اندازه بگیرید. علامت گذاری کنید و در امتداد آن علامت بزنید. توجه داشته باشید که کدام قسمت کاغذ در بالا و پایین در پشت قرار دارد تا بعداً بتوانید پیگیری کنید.

اولین کاغذ دیواری را اندازه بگیرید طول کاغذ دیواری را به اندازه ارتفاع دیوار خود به اضافه اندازه بگیرید

4- تمام نوارهای کاغذ دیواری خود را برش دهید.

با استفاده از اولین نوار خود به عنوان راهنما، تمام نوارهای کاغذ دیواری خود را به همان طول اندازه بگیرید و برش دهید. اگر کاغذ دیواری شما الگوی تکراری دارد، قبل از اندازه گیری و برش، اولین نوار خود را کنار رول قرار دهید و آموزش نصب کاغذ دیواری آن را به صورت مرتب درآورید. اطمینان حاصل کنید که اجازه اضافه کردن کاغذ را در بالا و پایین هر نوار دارید.

مناسب با اولین نوار مابقی را به همان طول اندازه بگیرید و برش دهید

5- تصویر زمینه خود را آماده کنید.آموزش نصب کاغذ دیواری

اگر کاغذ دیواری شما از قبل چسبانده شده است، آن را طبق دستورالعمل سازنده مرطوب کنید. هنگام حرکت در امتداد نوار، کاغذ را رزرو کنید. بگذارید به مدت زمان مشخص شده در دستورالعمل، بماند تا چسبناک شود. اگر کاغذ دیواری شما از قبل چسبانده نشده است، باید یک لایه خمیر را با استفاده از غلتک با کیفیت بالا اعمال کنید. کاغذ دیواری خود را رزرو کنید اگر دستورالعمل چسباندن به شما نشان می دهد.

یک لایه خمیر را با استفاده از غلتک اعمال کنید  آموزش نصب کاغذ دیواری

6- اولین نوار کاغذ دیواری خود را نصب کنید.

یک طرف اولین نوار کاغذ دیواری خود را در مقابل خط لوله قرار دهید و مقداری بیش از حد در سقف باقی بگذارید، آموزش نصب کاغذ دیواری کاغذ خود را به آرامی به درز محل اتصال دیوار و سقف خود با استفاده از چاقوی بتونی فشار دهید. اگر کاغذ دیواری شما طرح دار است، علامتی را که قبلاً در ابتدای الگو ایجاد کردید، در برابر درز قرار دهید.

به آرامی به سمت پایین حرکت کرده و با استفاده از چاقوی بتونی کاغذ را از داخل به آرامی صاف کنید. صاف کردن از وسط کاغذ به لبه ها اطمینان از آزاد شدن حباب و چین و چروک می دهد. اگر حباب مشاهده کردید، کاغذ را به آرامی از دیوار بلند کنید و دوباره آن را صاف کنید تا از بین برود.

با چاقوی بتنی کاغذ را از داخل به آرامی صاف کنید  آموزش نصب کاغذ دیواری

7- مقدار اضافی را مرتب کنید.آموزش نصب کاغذ دیواری

پس از رسیدن به ته، با استفاده از چاقوی بتونی کاغذ خود را در برابر دیوار و روی سقف چین دهید. شما می توانید با استفاده از چاقو قسمت های اضافی را از هر انتهای آن کوتاه کنید یا آن را به آرامی به عقب بکشید و با قیچی ببرید.

با چاقو مقدار اضافه را ببرید

8- چسب اضافی را پاک کنید.

برای اطمینان از صاف شدن تمام لبه ها، آموزش نصب کاغذ دیواری کل ورق را یکبار دیگر با چاقوی بتونی و سپس با یک اسفنج مرطوب از روی آن بروید تا چسب اضافی از بین برود.

با اسفنج مرطوب از روی آن بروید تا چسب اضافه از بین برود

9- مراحل کار را برای همه نوارهای کاغذ دیواری خود تکرار کنید. آموزش نصب کاغذ دیواری

محکم آنها را در مقابل نوار مجاور قرار دهید (در صورت وجود الگو)، روش فوق را برای هر نوار کاغذ متوالی تکرار کنید. درزهای شما باید قفل شوند، نه اینکه روی هم قرار بگیرند.

مراحل را تکرار کنید  آموزش نصب کاغذ دیواری

منبع: wayfair.com

برای دیدن مطالب بیشتر در زمینه تعمیرات و نگهداری لوازم خانه و گرفتن سرویس از سایت همکاره دیدن نمایید.