پرده ها باید مرتباً تمیز شوند تا در وضعیت بالایی قرار بگیرند. در کنار جاروبرقی هفتگی از بالا به پایین با ابزار تودوزی از جاروبرقی خود، (آموزش تمیز کردن پرده ها) شما باید پرده های خود را هر چند سال یکبار بشویید، از هر پارچه ای که باشد. گرچه به نظر می رسد یکی از کارهای پیچیده خانه باشد، اما آسانتر از آن است که فکر می کنید. قرار دادن مدتی برای تمیز کردن پرده ها باعث ماندگاری بیشتر آنها می شود. اگر این کار را نکنید، الیاف می توانند پوسیده شوند، به این معنی که مجبورید الیاف جدیدی بخرید. برای اینکه پرده هایتان دوباره جدید به نظر برسند، راهنمای گام به گام ضد خطای ما را دنبال کنید.

انجام کلیه خدمات تمیز کردن پرده ها خود را به همکاران با تجربه و ماهر ما در همکاره بسپارید.

قسمت 1: پرده های خود را در بهترین شرایط نگه دارید.

1- ابتدا تمام قلاب ها و وزنه های پرده را برداشته و نوار عنوان را شل کنید.

اگر پارچه ممکن است کمی جمع شود، لبه را پایین بگذارید. (آموزش تمیز کردن پرده ها) تکان دهید تا گرد و غبار پاک شود، پرده ها را در آب سرد خیس کنید. سپس، با توجه به نوع پارچه، با دقت بشویید. در صورت شستن دست، قبل از غوطه ور شدن پرده ها، مطمئن شوید که ماده شوینده کاملاً حل شده است. مالش یا سیم نکشید. کاملاً بشویید. تا آنجا که ممکن است آب را فشرده کنید، یا از چرخش کوتاه ماشین لباسشویی استفاده کنید.

در صورت شستشوی ماشین، از برنامه ای برای تهیه مواد ظریف استفاده کنید. شما باید پرده ها را در حالی که هنوز مرطوب هستند اتو کنید. به مدت طولانی و در سمت اشتباه کار کنید، پارچه را به آرامی بکشید تا جوش خوردن متوقف شود. پرده ها را در حالی که کمی مرطوب هستند آویزان کنید تا به طول مناسب بیفتند. قبل از گذاشتن پرده ها، پنجره ها و آستانه ها را گردگیری و تمیز کنید.

برای باز کردن پرده و شستن آن ابتدا قلاب ها را برداشته و آنها را جای امن بگذارید

قسمت 2: چرا پرده ها اینقدر کثیف می شوند.

1- پرده ها معمولاً کثیف هستند و دلیل خوبی هم دارد. (آموزش تمیز کردن پرده ها)

آنها مانع بین بیرون و درون هستند. وقتی پنجره های شما باز است، پرده ها رطوبت را جذب می کنند و از خارج خاک را جذب می کنند. وقتی پنجره ها بسته می شوند، ترک ها و پیش نویس هایی وجود دارد. اگر هوا بتواند عبور کند، ذرات ریز خاک نیز می توانند از این طریق عبور کنند.

پارچه فروشی همچنین مکانهایی است که گرد و غبار و خاک حاصل از فن های سقفی و منافذ هوا ته نشین می شود. حتی گردگیری و جاروبرقی طبیعی باعث گرد و غبار و بقایای بیشتر هوا می شود. تعدادی از آن ذرات بر روی پرده های شما قرار می گیرند. هنگامی که همه این موارد را در نظر می گیرید، می توانید ببینید که چرا تمیز کردن پرده های خود به طور منظم بسیار مهم است!

پرده ها چون نزدیک پنجره هستند زود به زود کثیف میشوند آموزش تمیز کردن پرده ها

2- آسیب خورشید.

قرار گرفتن مداوم در معرض نور خورشید حتی پارچه های محکم را نیز شکننده می کند. (آموزش تمیز کردن پرده ها) بنابراین هنگام شستن ماشین و پرده ها، از چرخه آرام، آب خنک یا ولرم و شوینده ملایم استفاده کنید. در صورت امکان، روی طناب لباس آویزان کنید تا خشک شود، یا آنها را در یک خشک کن لباس در محیطی بدون حرارت و ظریف قرار دهید.

به پرده آفتاب زیاد میخورد و باعث میشود پارچه فرسوده شود

قسمت 2: پرده های خود را خشک تمیز کنید.

1- اگر پرده های شما بزرگ و سنگین باشد، ممکن است آنها به صورت حرفه ای خشک شود.

پرده ها و پرده هایی با پلیسه های بخیه خورده یا پارچه ای: اینها را همیشه خشک تمیز کنید. حتی اگر پارچه خود قابل شستشو باشد، ممکن است پوشش ها و درزها تحت شستشوی ماشین یا دست شسته یا از هم جدا شوند.

پشم و ترمه: همیشه این پارچه ها را خشک تمیز کنید، پنبه: پارچه های ساخته شده از پنبه را می توان معمولاً با دست یا ماشین شستشو داد، به شرطی که بدون آستر باشد، پارچه های مصنوعی: حلال های تمیز کننده خشک ممکن است باعث کاهش پارچه های مصنوعی شوند، بنابراین این کارها باید توسط یک سرویس حرفه ای شسته و یا با دست شسته شوند.

بعضی از پارچه ها را باید خشک تمیز کرد آموزش تمیز کردن پرده ها

2- شما می توانید پارچه های مخملی را بدون شستشو و تمیز کردن خشک تازه کنید.

هر از گاهی آنها را با یک پارچه که در آب داغ فرو رفته و کاملاً مسواک زده، مسواک بزنید. (آموزش تمیز کردن پرده ها) اگر پرده های ابریشمی خواستار شستن دست هستند، این کار را در آب ولرم یا خنک انجام دهید و از مواد شوینده مایع ظرف مناسب استفاده کنید. به آرامی سوئیچ کنید و هرگز پیچ نخورید.

هر از گاهی آنها را با یک پارچه که در آب داغ فرو رفته تمیز کنید آموزش تمیز کردن پرده ها

قسمت 4: شستن پرده

1- حتی اگر به نظر می رسد که پرده و پرده شما کاندید شستشوی ماشین یا دست است، همیشه سعی کنید پارچه را تست کنید تا از رنگ آن مطمئن باشد.

یک گوشه مخفی انتخاب کنید و پارچه را در یک کاسه کوچک آب گرم و مواد شوینده آزمایش کنید تا ببینید آیا رنگ شروع به خونریزی می کند یا خیر. اگر این اتفاق افتاد یا تغییرات محسوسی دیگر رخ داد، آن را به جای خشکشویی خود ببرید. پارچه های شما ممکن است همراه با دستورالعمل های مراقبتی باشد که نشان می دهد آیا می توانید آنها را خودتان بشویید یا اینکه به خشکشویی حرفه ای نیاز دارند. حتی اگر پارچه ای برای شستشو ایمن باشد، پوشش داخلی ممکن است نباشد.

قبل از شستن تکه ای از پارچه را تست کنید که رنگ آن از بین نرود

2- تمیز کردن پرده های قابل شستشو در ماشین آسانترین و کم هزینه ترین است. (آموزش تمیز کردن پرده ها)

برای گرفتن بهترین نتیجه ترفندهایی وجود دارد. احتیاط لازم است زیرا خورشید کارهای عجیب و غریب با پارچه انجام می دهد و الیاف ضعیف می شوند. پرده های خود را همیشه در چرخه ظریف بشویید. حتی اگر پارچه ضخیم است و فکر می کنید آنها می توانند چرخه سنگین تری را تحمل کنند، به شستن ظریف بچسبید. اگر پارچه های شما به شدت آلوده است، در آب گرم بشویید.

درغیر این صورت، بهتر است پرده های خود را در آب سرد بشویید تا کوچک و کمرنگ نشود. اگر پرده های شما رنگ های تیره دارند، ارزش سرمایه گذاری در یک شوینده مخصوص طراحی نشده برای رنگ پریدگی را دارد. رنگ و طرح آن مهم نیست، می توانید هنگام شستشو از شوینده ای مانند Woolite که برای پارچه های ظریف طراحی شده استفاده کنید.

پرده را در چرخه ظریف بشویید که آسیب نبیند آموزش تمیز کردن پرده ها

3- پس از تمیز کردن، به یاد داشته باشید که پرده ها را به طور مرتب با اتصال نرم جاروبرقی یا جاروی نرم و دسته ای بلند با الیاف مصنوعی غبارروبی کنید.

اگر از جاروبرقی استفاده می کنید، آن را برای مکش کمتری تنظیم کنید تا پارچه را به داخل نکشید. ممکن است بخواهید یک تکه صفحه پلاستیکی سفت را بین نازل و پارچه قرار دهید تا از این اتفاق جلوگیری کند یا یک نایلون قدیمی را با یک نوار لاستیکی روی نازل محکم کنید. (آموزش تمیز کردن پرده ها) اگر می توانید پرده ها را پایین بیاورید و آنها را با سهولت نسبی اصلاح کنید، گهگاه آنها را روی طناب لباس در فضای باز هوا کنید یا آنها را در یک خشک کن لباس قرار دهید که روی چرخه بدون حرارت یا ظریف قرار گرفته است.

اگر از جاروبرقی استفاده میکنید از مکش کم استفاده کنید آموزش تمیز کردن پرده ها

4- در صورت نیاز به کشیدن پرده ها، شکل آنها را قبل از شستشو اندازه بگیرید. (آموزش تمیز کردن پرده ها)

حتما قلاب ها و هر وزنه ای را برداشته و نوارها را شل کنید تا صاف باشند. تعویض آسان ترین حالت زمانی است که یک نفر روی نردبان بایستد تا قلاب ها را وارد کند و دیگری برای اطمینان از کشیده نشدن پرده ها روی زمین، در زیر قرار می گیرد.

پرده را صاف نصب کنید آموزش تمیز کردن پرده ها

5- ماشین لباسشویی را بیش از حد بارگذاری نکنید. (آموزش تمیز کردن پرده ها)

و به یاد داشته باشید که پرده ها در هنگام خیس بسیار سنگین تر می شوند. واگرشستن دست، پارچه را مالش ندهید یا آن را سفت نکنید. فقط آن را به آرامی مالش دهید.

پرده وقتی خیس میشود سنگین میشود همراه با آن چیزی داخل ماشین نریزید

6- پرده ها را روی دو خط موازی خشک کنید. (آموزش تمیز کردن پرده ها)

سطوح مرطوب لمس نشود. اجازه ندهید پرده ها روی چوب قرار بگیرند، که می تواند آنها را لکه دار کند.

بگذارید خشک شود و به جایی نمالد وگرنه لکه میشود

7- در هنگام اتوکشی به آرامی درزها را بکشید تا از چسبیدن جلوگیری کند.

سپس پرده ها را روی یک سطح تمیز مانند تخت یا بند پهن کنید و آنها را به اندازه درست بکشید. (آموزش تمیز کردن پرده ها) وقتی پرده ها خشک شدند، قلاب ها و وزنه ها را وارد کنید و نوار را بچرخانید تا عرض آن اصلاح شود. با آویختن پرده ها و سپس با استفاده از بخار دستی یا بخار عمودی اتوی بخار معمولی آنها را صاف کنید.

روی یک سطح تمیز پهن کنید آموزش تمیز کردن پرده ها

منبع: housecleaningcentral.com

برای استفاده از خدمات بیشتر سایت همکاره و همکاران با تجربه ما درشرکت همکاره با شماره تلفن 3830 تماس بگیرید.