تمیز کردن خشک در اصل تمیز کردن با یک حلال است، (خشک شویی تا تک شویی) به جای اینکه لباس را در آب و مواد شوینده غوطه ور کنید. بیشتر خشکشویی ها با حلال پرکلرواتیلن (حلال نفت) انجام می شود. اخیراً از حلالهای سازگار با محیط زیست مانند دی اکسید کربن در فرایند خشک شویی استفاده می شود. در خشکشویی، ابتدا لباسها مرتب می شوند. لباس از نظر وجود هرگونه لکه بررسی می شود – سپس لکه ها با کمک حلال های قدرتمند تمیز می شوند. سپس تمیز کردن نهایی در یک حلال حاوی مواد شوینده داخل یک سبد مخصوص انجام می شود که هنگام تمیز شدن می چرخد.

سپس حلال با تخلیه، چرخش و خشک شدن با هوای گرم کاملاً از لباس خارج می شود. بخار، فشار دادن، اتوکشی فرآیند تمیز کردن و خشک کردن را دنبال می کند. همه خشکشویی ها برابر نیستند. در واقع استفاده از یک تمیز کننده خشک معتبر بیش از یک گزینه ضروری است. برای جلوگیری از فاجعه های پرهزینه، عاقلانه انتخاب کنید. اگر از کیفیت خشکشویی که پیدا کرده اید مطمئن نیستید (از دوستانی که به طور مرتب تمیز کردن خشک می کنند، سوال کنید).

انجام کلیه خدمات خشک شویی تا تک شویی خود را به همکاران با تجربه و ماهر ما در همکاره بسپارید.

قسمت 1: چرا لباسها را خشک تمیز می کنید؟

1- اگرچه تمیز کردن لباس در خانه بهترین است، اما شرایطی پیش می آید که باید لباس خود را خشک تمیز کنید.

جمع شدن پارچه یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث می شود لباس خشک تمیز شود. (خشک شویی تا تک شویی) در فرآیند تولید، الیاف پارچه کشیده می شوند تا محوطه را نجات دهند. هنگام شستن لباس، الیاف پارچه در آب غوطه ور می شوند. آنها کشیده می شوند و پس از خشک شدن، به اندازه اصلی خود برمی گردند. گاهی اوقات خواهید دید که لباس یک اندازه کوچک شده است. دلایل دیگری نیز وجود دارد، مانند خونریزی رنگ، آسیب به بافت سطح پارچه و غیره.

ممکن است هنگام شستن پارچه جمع شود خشک شویی تا تک شویی

2- لباس های لکه دار باید در اسرع وقت به خشکشویی منتقل شوند (خشک شویی تا تک شویی) تا از ایجاد لکه ها و بوها جلوگیری شود.

لکه ای که دو روز از زمان تولد آن می گذرد شانس بیشتری برای از بین بردن موفقیت آمیزتر از لکه قدیمی بیش از یک هفته دارد. لکه ها را در خانه پیش درمانی نکنید. حلال هایی که توسط خشکشویی ها استفاده می شود برای درمان لکه های خاص ساخته شده است و ممکن است در حل این مشکل بهتر باشد. تمیز کردن خشک در حد متوسط به افزایش طول عمر لباس کمک می کند. لباس پشمی باید سالی یک یا دو بار تمیز شود.

بعد از ریختن لکه سریعا آن را به خشکشویی ببرید لکه تازه ریخته شده راحت تر پاک میشود

قسمت 2: چه لباسی را بشویید.

1- لباسهای ساده. (خشک شویی تا تک شویی)

لباس هایی که بدون آستر ساخته شده اند و از الیاف طبیعی (پنبه ، ابریشم و کتان) یا از پلی استر اسب کار مصنوعی ساخته شده اند، می توانند با دست یا در آب سرد در دستگاه شسته شوند. (لیز خوردن آنها در کیسه مش به کاهش سایش کمک می کند.) قبل از شستن رنگ قرمز و سایر رنگهای عمیق، با خیس کردن یک منطقه نامشخص از آن با چند قطره آب و فشار دادن آن با پارچه سفید یا پنبه، میزان پایداری رنگ را امتحان کنید. در صورت خونریزی رنگ، آن را به خشکشویی ببرید.

بعضی از لباس ها را میتوانید خودتان بشورید فقط قبل از شستن پارچه را بررسی کنید

قسمت 3: انواع لباس هایی که لازم است تکشویی شوند.

1- پارچه خاص.

لباس های پشمی اگر در خانه شسته شوند، جمع می شوند. (خشک شویی تا تک شویی) برخی از الیاف ظریف ابریشم، مخمل، چرم، جیر و غیره با شستشوی نامناسب در خانه آسیب می بینند. پارچه های بافتنی و بافت باز ممکن است با شستشو از شکل خارج شوند. ریون از تمیز کردن خشک نیز سود می برد، اگرچه انجام آن ضروری نیست.

لباس های پشمی ممکن است جمع شوند وتک شویی برای آنها بهتر است

2- لباس های سفید بسیار بی رنگ. (خشک شویی تا تک شویی)

لباسهای سفید که به رنگ زرد یا خاکستری مایل به کم رنگی از بین رفته اند، از ماده خشکشویی سفید بکر بیرون می آیند. یک خشکشویی خبره از حلالها مایعات تازه برای تمیز کردن (غیر قابل بازیافت) استفاده می کند تا سفید سفید و حتی سفیدتر باقی بماند.

لباس های سفید نیاز دارند سفید تر باقی بمانند خشک شویی تا تک شویی

3- لباس های دنباله دار، منجوق دار. (خشک شویی تا تک شویی)

بیشتر لباس های پولک دوزی منجوق بسیار گران قیمت بعد از یکی دو بار شستشو فاجعه است. پولک سقوط می کند. بیشتر دوختهای این پولک های مهره ای بسیار شکننده هستند. بخیه های زنجیره ای مورد استفاده برای رفع این مهره ها به دلیل ساخت حلقه در یک مکان می شکند اما کاملاً با یک حرکت از بین می روند.

گاهی اوقات آنها با آدامس ثابت می شوند. گاهی اوقات پولک ها در شستشو شکسته می شوند و وحشتناک به نظر می رسند. در بعضی مواقع مهره ها رنگ شل دارند. این لباس ها باید خشک تمیز شوند تا لباس های مهره دار و دوخته شده جلوه خود را حفظ کنند.

لباس های منجوق دار ممکن است آسیب ببیند

4- لباس با گلدوزی.

برخی از نخ های گلدوزی باعث تغییر رنگ لباس می شوند. بنابراین تمیز کردن لباس های سنگین دوزی شده (خشک شویی تا تک شویی) حداقل یک یا دو شستشوی اول حداقل ایده خوبی است. نخ های فلزی در هنگام شستشو درخشش خود را از بین می برند.

گلدوزی ممکن است باعث تغییر رنگ لباس شود خشک شویی تا تک شویی

5- پارچه های رنگ شده. (خشک شویی تا تک شویی)

رنگ به عنوان یک لایه اضافی اضافه می شود – این ممکن است با شستشوی مکرر محو شود. در بعضی از لباس ها رنگ براق، رنگ پف دار با چسب به آن افزوده می شود و این ممکن است با شستشوی معمولی از بین برود.

پارچه های رنگی با شستشوی معمولی ممکن است از بین برود

6- پارچه های لکه دار.

لکه ها روی لباس اجتناب ناپذیر هستند. اما وقتی لکه ها را در خانه، به خصوص روی لباس های تیره درمان می کنید، (خشک شویی تا تک شویی) ممکن است محو شدن ناحیه باشد که ممکن است حتی از لکه اصلی نیز بدتر به نظر برسد. با خشکشویی می توان از این امر جلوگیری کرد. خشکشویی هایی که کار خود را می دانند از حلال های بسیار کارآمد روی پارچه استفاده می کنند.

پارچه های لکه دار حلال نیاز دارند و خشکشویی آن را دارد

7- لباسهای گران قیمت، رسمی. (خشک شویی تا تک شویی)

کت و شلوارها، کت های ورزشی، لباس فرم و غیره هنگام تمیز کردن، هر پارچه ای که باشد تردی خود را حفظ می کنند. لباس های مختلف پارچه ای برای پارچه و آستر خارجی در صورت تمیز کردن خشک شکل خود را بهتر حفظ می کنند. لباس های عروس، لباس های مجلل و غیره به طور مرتب خشک می شوند.

لباس های رسمی نیاز به خشکشویی دارند خشک شویی تا تک شویی

قسمت 4: آیا خشکشویی به لباس آسیب می رساند؟

1- خشکشویی برای لباس ها بهتر از شستشوی منظم است.

همه ما این کار را انجام داده ایم – فقط چیزی را در شستشو قرار دهید (خشک شویی تا تک شویی) تا در نهایت کوچک شود، لکه دار شود یا آن را سوراخ کنید. اما، آیا خشکشویی برای لباس های شما بهتر از شستشوی منظم است؟ کاملا. در حقیقت، تمیز کردن خشک به لباس آسیب نمی رساند. در واقع آنها را حفظ می کند!

خشکشویی لباس ها را بهتر نگه میدارد خشک شویی تا تک شویی

2- باید لباس های خود را تا آنجا که ممکن است خشک تمیز کنید. (خشک شویی تا تک شویی)

پوشیدن چندین بار لباس خود بین شستشوها، به ویژه فقط وسایل تمیز خشک، یکی از بدترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. حتی اگر این مورد پس از یک روز پوشیدن نسبتاً تمیز به نظر برسد، اگر بلافاصله تمیز نشود، آمونیاک موجود در عرق ما آسیب جدی می رساند. به آن چیزهای سفید فکر کنید که با گذشت زمان زرد شده اند یا لباس های بنفش که به رنگ قهوه ای در آمده اند – این همه به لطف آمونیاک است.

و آمونیاک می تواند صدمه بزند حتی در صورت پوشیدن این مورد. هرچه ماده شیمیایی روی لباس شما بماند، حتی اگر آن را در کمد آویزان کنید، احتمال لکه دار شدن لباس شما بیشتر است. بردن لباس های خود به خشکشویی تضمین می کند لباس شما مانند روزی که لباس خریداری کرده اید تمیز باقی بماند و کارشناسان از بین بردن لکه ها می توانند لکه هایی را که در این بین ظاهر شده اند از بین ببرند.

بردن لباس به خشکشویی تضمین میکند لباس شما مانند روز اول میشود

قسمت 5: نحوه نگهداری لباس های خشک تمیز.

1- پس از اینکه وسایل خشک تمیز در منزل قرار گرفتند، لباس های خود را پس از خشکشویی از کیسه های پلاستیکی که در آنها ذخیره شده است خارج کنید.

نگهداری لباس در کیف می تواند باعث ایجاد سفید شدن زرد یا تغییر رنگ لباس های رنگی شود. آویزهای سیم را از جای پاک کن با پلاستیک عوض کنید. آویزهای سیم می توانند لباس ها را زنگ زده و لکه دار کنند. هر کاغذی را که داخل آستین پر شده است بگذارید. این کمک می کند تا لباس فرم خود را حفظ کند تا زمانی که آماده پوشیدن آن شوید.

لباس را از کیسه خارج کنید و آماده پوشیدن آن شوید خشک شویی تا تک شویی

منبع: dcleaners.com

برای استفاده از خدمات بیشتر سایت همکاره و همکاران با تجربه ما درشرکت همکاره با شماره تلفن 3830 تماس بگیرید.