خانه خود را برای سیم کشی ارتباطات آماده کنید. (سیم کشی تلفن ساختمان) ما به شما نحوه نصب کابل های کواکسیال CAT-5e و RG6 را برای به روزرسانی تلفن ، تلویزیون ، اینترنت و سایر ارتباطات به شما نشان خواهیم داد. نصب آن آسان است و وقتی خودتان این کار را انجام دهید هزینه آن کم است.

انجام کلیه خدمات سیم کشی تلفن ساختمان خود را به همکاران با تجربه و ماهر ما در همکاره بسپارید.

ابزار مورد نیاز

پیچ گوشتی 4 در 1

مته / محرک – بی سیم

اره گچبری

نوار الکتریکی

نوار چسب

تراز

انبردست

نوار متر

ست آچار

مواد مورد نیاز(سیم کشی تلفن ساختمان)

منگنه های کابل

جعبه های بازسازی ولتاژ پایین

PVC سیمان

PVC لوله

PVC آداپتور لوله / 1-1/2 و2-اینچ.

برنامه کاری معمولی

طرح سیم کشی معمولی

پانل را در جایی قرار دهید که دسترسی آسان به اتاق زیر شیروانی ، زیرزمین و / یا فضای خزانه داشته باشد. کابل ها ولتاژ پایین هستند و خطری ندارند.(سیم کشی تلفن ساختمان)

سیم کشی تلفن ساختمان

مرحله 1- فضای پانل توزیع را باز کنید(سیم کشی تلفن ساختمان)

برای برش دیوار گچ بین دو گل میخ از دیواره خشک کن استفاده کنید. برش ها را در صفحات بالایی در سقف و 2 سانتی متر در بالای تخته های کف متوقف کنید. (ابتدا یک سوراخ کوچک بازرسی برش دهید تا سیمها در داخل دیوار قرار گیرند تا از آسیب دیدن آنها جلوگیری شود).

گام 2- پانل توزیع را نصب کنید

جعبه توزیع را در ارتفاع کار راحت به کناره های گل میخ پیچ کنید. اطمینان حاصل کنید که جعبه از کنار دیوار خشک 1/2 سانتی متر عبور می کند تا ضخامت صفحات دسترسی فراهم شود.(سیم کشی تلفن ساختمان)

مرحله 3- سوراخ های دسترسی را سوراخ کنید

برای دسترسی به اتاق زیر شیروانی و زیرزمین برای اجرای کابل ، یک سوراخ 2-1 / 2 اینچی را از صفحات بالا و پایین سوراخ کنید.

مرحله 4- مجرای PVC را اضافه کنید(سیم کشی تلفن ساختمان)

آداپتورهای نر 1-1 / 2 اینچ را نصب کنید. دو تا 12 اینچی برش بزنید. طول 2 اینچ لوله و سیمان 2 اینچ. آداپتورهای مرد به یک طرف. یکی را از اتاق زیر شیروانی رها کنید و یکی را از زیرزمین بهم بزنید .

عکسهای 1 – 4 نحوه برش دادن فضای گل میخ و سوار کردن صفحه توزیع را نشان می دهد. فضای گل میخ را در چند سانتی متری سقف و کف باز کردیم تا جعبه توزیع را سوار کنیم و کابل ها را ماهی بگیریم (عکس 2). اما این فضای ناودانی باید برای اجرای کابل های جدید بعداً با رشد سیستم در دسترس باقی بماند.

یک پانل پوشش خوش تیپ ساخته شده از MDF (تخته فیبر با تراکم متوسط) رنگ شده که از طریق گچ بری در گل میخ ها ساخته شده است ، دسترسی فقط به دلیل باز کردن پیچ آن از دیوار است.

سیم کشی تلفن ساختمان

مرحله 5- روزنه های خروجی را برش دهید

یک جعبه بازسازی ولتاژ پایین را بین دو گل میخ به دیوار متصل کنید بنابراین مرکز جعبه 12 اینچ بالاتر از کف قرار دارد (یا مطابقت با ارتفاع سایر خروجی های اتاق) و دور جعبه را بکشید و بال ها را نگه دارید. سپس دهانه را با اره گچ بری بزنید.

مرحله 6- جزئیات منگنه های کابل

از منگنه های مخصوصی استفاده کنید که کابل CAT-5e را نگه می دارند ، اما آن را خرد یا له نمی کنند.مطابق برنامه خود ، سوراخ جعبه های بازسازی ولتاژ پایین را قرار داده و برش دهید (عکس 5) و کابل ها را اجرا کنید (عکس 6). وقتی از جک ها سیم می گیرید ، یک کابل از هر جفت را با “in” و دیگری را با “out” برچسب بزنید.(سیم کشی تلفن ساختمان)

به راحتی می توانید گیج شوید پس از اجرای تمام خطوط. از نوارهای رنگی در اطراف هر دو انتهای کابل ها (عکس های 7 و 14) استفاده کنید و خروجی را با نوشتن محل اتاق آن روی نوار ، در انتهای ورودی به دیوار قبل از ماهیگیری ، مشخص کنید. برای اینکه همه چیز را صاف نگه دارید ، بعد از اینکه به طول برید ، همین کار را در انتهای خروجی انجام دهید.

ما از نوار نارنجی برای تعیین “in” و نوار آبی برای “out” استفاده کردیم. همانطور که کابل ها را به طول نهایی در جعبه توزیع برای اتصالات می برید ، انتهای آن را علامت گذاری کرده و مشخص کنیدکابل CAT-5e را با احتیاط کنترل کنید. کابل CAT-5e مطابق با استانداردهای دقیق با پیچ و تاب مخصوص طراحی شده بین هر جفت سیم ساخته شده است.

سیم کشی تلفن ساختمان

مرحله 7- توزیع در کابل ها(سیم کشی تلفن ساختمان)

کابل ها را از شکاف ها به جعبه توزیع به صورت جفت کواکسیال و CAT-5e ماهیگیری کنید. انتهای کابل ها را با نوار برق رنگی برای محل خروجی علامت گذاری کنید.نوار ماهی را از طریق 3/4 در داخل حفره گلدان خروجی قرار دهید. سوراخ سوراخ شده از صفحات از اتاق زیر شیروانی ، سپس هر دو انتهای کابل مشخص شده را به نوار ماهی بچسبانید.

آنها را به سمت بالا در اتاق زیر شیروانی بکشید و سپس آنها را به پایین به سمت جعبه توزیع فشار دهید. حدود 3 فوت کابل اضافی در جعبه توزیع بگذارید. انتهای خروجی کابل ها را در حدود 12 اینچ از دهانه ها جدا کنید و انتهای آن را با نوار رنگی بیشتری علامت گذاری کنید.

مرحله 8- عایق بیرونی را پوست بگیرید

جعبه بازسازی را نصب کنید ، سپس با قیچی برق یک انتهای کابل CAT-5e را برش دهید و عایق را جدا کنید. رشته داخلی را بیرون بیاورید و از آن مانند یک زیپ استفاده کنید تا حدود 4 اینچ کابل جدا شود.

سیم کشی تلفن ساختمان

مرحله 9- عایق را بزنید

برای از بین بردن پایه عایق ، با قیچی آن را بردارید. اگر آن را با چاقو برش دهید ، ممکن است سیم ها را لول بزنید.

مرحله 10- سیم ها را سوراخ کنید

به آرامی جفت های رنگی را از حالت پیچ در بیاورید و آنها را به ترمینال های مطابق خم کنید. با استفاده از ابزار منگنه ای که همراه جک ها است ، از جلوی جک به سمت عقب کار کنید. آنها را به داخل فشار دهید تا جایی که احساس کنید ضربه محکم و ناچیزی وجود دارد که به شما می گوید اتصال به سیم خورده است. با استفاده از قیچی ، سیم های اضافی را که کنار جک قرار دارند ، قطع کنید.

توجه: لازم نیست عایق را بردارید. هنگامی که آن را متصل می کنید ، اتصال دهنده آن را قطع می کند.

مرحله 11- نمای نزدیک از جک مدولار CAT-5e

قطعات جک مدولار CAT-5e. شما از الگوی سیم کشی کدگذاری رنگ “A” استفاده خواهید کرد.عکس های 7 – 9A نحوه سیم کشی جک های CAT-5e را به شما نشان می دهد. آسان است که با علامت های “A” و “B” در جک های مدولار اشتباه بگیرید (عکس 9A).برچسب کد رنگی کنار جک به شما نشان می دهد که هر سیم را کجا سوراخ کنید.(سیم کشی تلفن ساختمان)

به طور کلی ، سیستم های تلفن مسکونی و ماژول های ارتباط از راه دور برای طرح “A” در حالی که سیستم های تجاری برای سیستم “B” طراحی شده اند.نکته: هنگام نصب جک یا قطع سیم به صفحه ترمینال ، جفت را با دقت باز کنید و در 1/2 سانتی متر از ابتدای پیچ پیچ بزنید.

مرحله 16- پانل توزیع را سیم کشی کنید

یک سیم زمینی شماره 10 را با پیچ اتصال زمین به پایین جعبه وصل کنید (عکس 14) و با کانکتور اسپلیت بولت به خط اصلی زمین پانل سرویس خانگی وصل شوید.

سیم کشی تلفن ساختمان

مرحله 17- پانل را سازماندهی کنید(سیم کشی تلفن ساختمان)

در ماژول ارتباط از راه دور و تقسیم کابل ضربه محکم و ناگهانی بیندازید و کابل های تلفن و کواکسیال را درون جعبه سازماندهی کنید تا با استفاده از تسمه های ولکرو گشاد اتصال آسان را انجام دهید. یک حلقه اضافی در خط اصلی کابل کواکسیال از خیابان برای تقویت سیگنال در آینده بگذارید. کابل های کواکسیال را از بالای جعبه به داخل هدایت کنید تا اتصالات تقسیم کننده راحت تر شود.

مرحله 18- کابلهای اصلی تلفن و کواکس را وصل کنید

خط اصلی تلفن (از جعبه رابط) را به ماژول ارتباط از راه دور سوراخ کنید. یک اتصال دهنده F را به کابل کواکسیال اصلی بریزید (از جعبه اتصال شرکت کابل) و آن را روی درگاه شکاف مرکزی محکم کنید.

مرحله 19- کابلهای دیگر را وصل کنید(سیم کشی تلفن ساختمان)

اتصال دهنده های F را روی کابل های کواکسیال “داخل” ببندید و آنها را به پایانه های شکاف پیچ کنید. هر ترمینال بلااستفاده را با مقاومتهای ختم کننده درپوش بگذارید. کابلهای CAT-5e را ببندید (عکسهای 7 و 8) و آنها را به پایانه های ماژول صدا و داده بکشید ، سپس سیمهای اضافی را با قیچی برق جدا کنید.

مرحله 20- کابل های بلوز را وصل کنید

با توجه به دستورالعمل های سازنده ، در کابل های بلوز (همراه با ماژول) گیر کنید تا خطوط تلفن را به جک ها هدایت کنید.

سیم کشی تلفن ساختمان

مرحله 21- یک صفحه پوشش نصب کنید(سیم کشی تلفن ساختمان)

برش ، روت و رنگ آمیزی 18 در. پانل های پوششی MDF پهن و آنها را از طریق دیوار خشک با گلدان 2 در داخل گلدان ها پیچ کنید. پیچ های خشک و واشر پایان.نشانه های پانچ کردن روی ماژول در جعبه توزیع نیز ممکن است گیج کننده باشد زیرا شکافها با رنگ مشخص شده اند اما بدون تعیین نوار هستند. برای اطمینان باید دستورالعمل های همراه ماژول را مطالعه کنید.

منبع: familyhandyman

برای استفاده از خدمات بیشتر سایت همکاره و همکاران با تجربه ما درشرکت همکاره با شماره تلفن 3830 تماس بگیرید.