پشتیبانی شبکه را میتوان مجموعه‌ای از فعالیت‌ها در حوزه خدمات شبکه‌ کامپیوتری تعریف کرد که در جهت حفظ، نگهداری و رفع مشکلات شبکه صورت می‌گیرد. این مشکلات ممکن است به طور کلی در سطح سخت‌ افزار شبکه مانند کامپیوترها، سرورها، تجهیزات تحت شبکه، ماشین‌های اداری، تجهیزات امنیتی الکترونیکی و یا در سطح زیرساخت شبکه مانند کابل شبکه، ترانک شبکه، رک، پچ پنل، کیستون‌ها و … روی دهد و یا ممکن است در سطح نرم‌افزار شبکه مانند سرویس‌های شبکه، نرم‌افزارهای کلاینت و سرور و همچنین سیستم‌ عامل به وجود آید.

انجام کلیه خدمات پشتیبانی نصب و راه اندازی شبکه خود را به همکاران با تجربه و ماهر ما در همکاره بسپارید.

شبکه:

1- شبکه رایانه چیست.

ما می توانیم یک شبکه رایانه ای را به عنوان یک ارکستر الکترونیکی متشکل از “چیزهایی” که تشکیلات ما برای به اشتراک گذاری، ذخیره و پردازش اطلاعات، ارائه خدمات و انجام کارها استفاده می کند، تصور کنیم. “اعضای” آن ارکستر شامل موارد مختلف است. کلمه “شبکه” بلافاصله باعث خطور مفاهیمی مانند سرورها، دستگاه های ذخیره سازی، سوئیچ ها، روترها، چاپگرها و رایانه های رومیزی به ذهن میشود.

همچنین ممکن است به مواردی مانند تلفن های هوشمند، تلفن های رومیزی و لپ تاپ فکر کنیم. با این حال، شبکه امروز شامل موارد دیگری است که ممکن است به آن فکر نکنیم – دستگاه های نمابر، ماشین های پستی، ماشین های تولید رباتیک، سیستم های گرمایش و تهویه مطبوع، سیستم های روشنایی، سیستم های امنیتی و حتی مواردی مانند سیستم های سرگرمی، یخچال، توستر، و قهوه سازها!

در یک شبکه و پشتیبانی شبکه، همه این دستگاه ها به یکدیگر متصل شده و با یکدیگر در ارتباط هستند تا کاری را که از آنها می خواهیم انجام دهند و وظایف ما و زندگی ما را آسان تر کنند.

 شبکه رایانه چیست.

2- فناوری مورد استفاده در شبکه های رایانه ای.

چندین روش برای اتصال به شبکه وجود دارد – به طور سنتی، دستگاه ها از طریق سیم مسی متصل میشدند و ارتباط برقرار می کردند، اما امروزه دستگاه ها ممکن است از طریق نور از طریق کابل فیبر نوری و سیگنال های مادون قرمز یا سیگنال های رادیویی از طریق نقاط دسترسی بی سیم، ارتباطات بلوتوث و حتی ماهواره ها ارتباط برقرار کنند.

 فناوری مورد استفاده در شبکه های رایانه ای

پشتیبانی شبکه:

1- پشتیبانی شبکه چیست.

به طور کلی، پشتیبانی شبکه به همه مواردی که شبکه رایانه ای سازمان شما را فعال، سازنده و به روز نگه می دارد، گفته می شود. این به شما اطمینان می دهد که دستگاه های شما سالم هستند و سخت افزار، نرم افزار و دستگاه های شخصی شما کارا هستند و به شما این اطمینان را می دهد که هیچ ازدحام وجود ندارد و شبکه شما به اندازه کافی گسترده است.

پشتیبانی شبکه شامل همه چیز است، از کارهای تعمیر و نگهداری منظم، آزمایش و عیب یابی مشکلات تا طراحی و توسعه ویژگی های جدید برای افزایش عملکرد و بهره وری شما. متخصصان پشتیبانی شبکه رایانه ای که به آنها متخصص پشتیبانی فنی نیز گفته می شود، افرادی هستند که این وظایف را انجام می دهند.

آنها مشکلات شبکه رایانه ای را تجزیه و تحلیل، عیب یابی و ارزیابی می کنند و نقش مهمی در تعمیر و نگهداری معمول شبکه های سازمان خود مانند گرفتن نسخه پشتیبان از پرونده ها و به روزرسانی سیستم دارند. یک متخصص پشتیبانی شبکه ممکن است بخشی از تیم پشتیبانی IT داخلی سازمان باشد یا به عنوان بخشی از کارکنان پشتیبانی فنی ارائه دهنده فن آوری شبکه باشد.

پشتیبانی شبکه چیست.

2- عوامل انسانی در پشتیبانی از شبکه رایانه ای.

“کاربر نهایی” اصطلاح مفیدی برای متخصصان پشتیبانی شبکه است، بیشتر ما میزان زیادی با کامپیوتری که از آن استفاده میکنیم آشنایی نداریم مانند خودرویی که آن را میرانیم. درست مثل اینکه برای کمک به مشکلات خود به “مکانیک اتومبیل” خود اعتماد داریم، باید به تیم پشتیبانی شبکه خود نیز اعتماد کنیم.

اعتماد در شبکه های رایانه ای به دلیل مشکلات گسترده ای که ممکن است به طور روزمره ایجاد شود، از اهمیت بیشتری برخوردار است. از بسیاری جهات، فناوری اطلاعات عملی درست مانند پزشکی است. (به استثنای اینکه انسانها بی نهایت ارزش بیشتری نسبت به رایانه دارند!) ما درباره بدن و علم انسان چیزهای زیادی می دانیم، اما موارد بسیاری وجود دارد که نمی دانیم.

بسیاری از موارد غیرقابل پیش بینی است. سیستم های ارگانیک زیادی وجود دارد و دانش زیادی در مورد چگونگی تعامل سیستم ها وجود دارد. در دنیای کامپیوتر هم همین طور است. در صنعت فناوری اطلاعات اصطلاحی وجود دارد که ما از آن استفاده می کنیم – “In The Wild”. هنگامی که یک سیستم رایانه ای یا برنامه ای ایجاد می شود، تحت شرایطی آزمایش می شود. اما تحت هر شرایطی قابل آزمایش نیست.

هنگامی که آن سیستم رایانه ای یا برنامه در نهایت برای عموم منتشر می شود، گفته می شود “In The Wild” است. ما نمی توانیم اتفاقاتی را که در صورت تماس آن سیستم یا برنامه رایانه ای با سیستم های دیگر یا برنامه هایی که هرگز با آنها آزمایش نشده است، پیش بینی کنیم. این امر به تنهایی درجه بزرگی از عدم صحت و آزمایش در عیب یابی را به همراه دارد. برای موفقیت، یک متخصص پشتیبانی شبکه باید محقق خوبی باشد.

بیشتر ما میزان زیادی با کامپیوتری که از آن استفاده میکنیم آشنایی نداریم مانند خودرویی که آن را میرانیم

3- پشتیبانی از شبکه با کیفیت بالا.

بهترین روش برای ارائه پشتیبانی توسط یک متخصص فناوری اطلاعات در سطح فردی است. بعضی اوقات افراد جزئیات مهم را فراموش می کنند – شاید خجالت بکشند، یا به دلیل اینکه اهمیت آن را تشخیص نمی دهند یا حتی به دلیل اینکه متوجه نشده اند. ما باید به همه چیز در محیط اطراف خود توجه کنیم، نه فقط به آنچه در صفحه مقابلمان است.

پشتیبان شبکه باید مشکل را مشاهده کند، تمام جزئیات را جمع آوری کند، و سپس در مورد مسئله و راه حل تحقیق کند. اینترنت یکی از بزرگترین ابزارهای تشخیص پشتیبان شبکه است. در سطح سازمانی، پشتیبانی شبکه ایده آل به همه جنبه های خدمات توجه خواهد کرد. در صورت وقوع اتفاقات سریع واکنش نشان دهید، اما در وهله اول، پیشگیرانه عمل کنید. این همان جایی است که نظارت شبکه وارد می شود.

این انگشت شما را روی نبض یک سازمان نگه می دارد – جلوگیری از ازدحام ترافیک ، اطمینان از اینکه سیستم ها با سرعت کامل کار می کنند، فضای ذخیره سازی پر نیست و وصله ها و به روزرسانی ها روی آن اعمال می شود. به طور کلی در صنعت امروز، نظارت بر شبکه به اندازه هر کار دیگری مهم است.

بعضی اوقات افراد جزئیات مهم را فراموش می کنند

4- امنیت شبکه رایانه ای.

از زمان وجود رایانه ها، امنیت شبکه بسیار مهم بوده است، اما اهمیت امنیت در پشتیبانی شبکه در دهه گذشته بسیار زیاد شده است. امروز کارشناسان امنیت را انگیزه شماره 1 در هنگام برنامه ریزی و حفظ شبکه می دانند. داده ها را می توان با درایوهای USB ، CD و تلفن های هوشمند به سرقت برد. می توان آن را از طریق ایمیل، ارتباطات اینترنتی و… ارسال کرد.

در واقع، اخیراً کشف شده است که اطلاعات را می توان از روی صفحه هایی که نمی توانید مشاهده کنید، رمزگشایی کنید، فقط بر اساس صداهایی که مانیتور تولید می کند. لازم است این را بدانید که حتی صفحات صدا ایجاد می کنند. اگرچه مهم است که داده های ارزشمند خود را از سازمان خارج نکنید، اما محافظت از شبکه نیز مهم است تا هیچ چیز وارد آن نشود. دیوارهای آتش مهم هستند، اما کافی نیستند.

فقط با توجه به “کلیک” های که در وب سایت مورد علاقه خود ایجاد کرده اید، همه چیز می تواند بدون اطلاع شما وارد شبکه شما شود. امنیت یک جنگ سرد است. مدام در حال پیشرفت و تشدید است. چیزی به عنوان گلوله نقره ای یا رفع یکبار وجود ندارد. هر زمان که میزان امنیت بیشتری را ارائه می دهید، مهاجمان سعی می کنند آن را شکست دهند.

در ادامه باید بگوییم:

هرچه تجهیزات و برنامه های شما قدیمی تر باشد، مدت زمان بیشتری در معرض نمایش عموم قرار دارند و این موضوع به مهاجم فرصت بیشتری می دهد تا مشخصات نوع سخت افزار و نرم افزاری را که استفاده می کنید مطالعه کرده و نقاط ضعف آن را بیابد. به همین دلیل است که به روز رسانی سخت افزاری و نرم افزاری قدیمی از اهمیت حیاتی برخوردار است.

امنیت شبکه رایانه ای

منبع: river-run.com

برای استفاده از خدمات بیشتر سایت همکاره و همکاران با تجربه ما درشرکت همکاره با شماره تلفن 3830 تماس بگیرید.