جوش کاری و آهنگری روشی بسیار قدیمی که تا به امروز ادامه داشته و در حال حاضر به کمک تکنولوژی، روش‌ها و دستگاه‌های پیشرفته‌ای برای ساخت به وجود آمده است. جوشکاری، معجزه برق، دستگاه‌های الکتریکی- مکانیکی و فلزات مختلفه که منجر به ساخت ابزارهای مورد نیاز انسان و تجهیزات فلزی می‌ شود. ممکن است برای هر کدام از شما پیش بیاید که نیاز به جوشکاری پیدا کنید. اینکه فن جوشکاری را به خوبی بدانید باعث میشود هرچه بهتر این کار را انجام داده و علاوه بر کیفیت بالای جوشکاری به ایمنی هرچه بیشتر حین کار می‌افزاید.

جوش کاری و آهنگری های خود را به همکاران با تجربه و ماهر ما در همکاره بسپارید.

جوشکاری چیست؟ (جوش کاری و آهنگری)

امروزه، جوشکاری ارزانترین و کارآمدترین روش برای اتصال دائمی دو قطعه فلز به یکدیگر است. اصولاً با جوشکاری دو قطعه فلز بسیار داغ می شود تا بتواند با هم ذوب شده و فیوز شود. جوشکاری امروزه در همه چیز از سازندگان قهوه گرفته تا آسمان خراش ها و سفینه های فضایی مورد استفاده قرار می گیرد.

جوشکاری نوعی فلزکاری مدرن تر از آهنگری است. یک جوشکار معمولاً از قوس الکتریکی (جوشکاری چوب)، مشعل اکسی استیلن (جوشکاری اکسی)، گاز بی اثر فلزی (جوشکاری MIG) یا گاز بی اثر تنگستن (جوشکاری TIG) استفاده می کند. انواع مختلف جوشکاری برای کاربردهای مختلف استفاده می شود، و هر کدام با مزایا و معایب خاص خود همراه هستند.

آهنگری چیست؟ (جوش کاری و آهنگری)

آهنگر کلمه ای مرکب است که از دو کلمه منفرد تشکیل شده است. قسمت سیاه از رنگ مقیاس آتش و اکسیدهایی است که روی فلز گرم شده تشکیل می شود و باعث ایجاد رنگ سیاه می شود. قسمت ماشین سازی از کلمه smite به معنی ضربه زدن است. آهنگر کسی است که برای ایجاد اشیا metal فلز را جعل می کند. آنها تقریباً منحصراً با آهن و فولاد کار می کنند. اگرچه برخی از طلافروشان و نقره سازان نیز وجود دارند. آهنگران از ابزاری برای شکل دادن به فلزی که با آن کار می کنند استفاده می کنند. آنها برش می خورند، خم می شوند و چکش می زنند تا دروازه، ابزار، کوره، وسایل تزئینی، مجسمه، نرده و موارد دیگر ایجاد کنند.

آهنگران با استفاده از فورج فلز خود را گرم می کنند که با استفاده از زغال سنگ ، کک ، زغال چوب ، گاز طبیعی یا پروپان سوخت گیری می شود. آهنگران مدرن نیز بعضاً از دمنده استفاده می کنند تا شکل محلی سازی شده ای از گرمایش را تأمین کنند. آهنگر ماهر می تواند رنگ یک قطعه فلز را با توجه به رنگ آن تعیین کند. آهن و فولاد قبل از رسیدن به نقطه ذوب از قرمز به نارنجی و زرد تغییر می کنند.

بیشتر کارهای آهنگر وقتی انجام می شود که فلز در محدوده رنگ زرد تا نارنجی باشد. در این مرحله، فلز به اندازه کافی نرم است که با آن کار می کند و شکل می گیرد. آهنگران از ابزار دستی مانند چکش، سندان، انبر و اسکناس استفاده می کنند. بیشتر کار آنها فقط با چکش و سندان انجام می شود. با آهنگری، مواد مانند ماشینکاری مدرن از بین نمی روند. در عوض، به سادگی به شکل خاصی چکش می خورد و ضایعات بسیار کمی دارد. حتی هنگام سوراخکاری در داخل فلز سوراخ هایی وارد می شود، معمولاً به جای اینکه کاملاً از بین برود ، مرتب شده و دوباره در کار ادغام می شود.

تفاوت بین آهنگری و جوشکاری چیست؟ (جوش کاری و آهنگری)

جوش کاری و آهنگری

آهنگری و جوشکاری فقط دو نوع مختلف از فلزکاری است که امروزه مردم انجام می دهند. آنها حرفه های کاملاً متفاوتی هستند، اما ممکن است مشترکات بیشتری از آنچه تصور می کنید داشته باشند. آهنگر از چکش و سندان آنها برای شکل دادن به فلز استفاده می کند. آنها از یک جعل برای گرم کردن فلز خود در دمای کاملاً گرم که بتوان آن را خم کرد و با آن کار کرد، استفاده می کنند. یک جوشکار با استفاده از مشعل جوشکاری دو قطعه فلز را به اندازه کافی داغ می کند تا بتواند با هم در یک قطعه قرار گیرد. اولین شکل جوشکاری جوشکاری جعلی نامیده می شد و توسط آهنگرانی انجام می شد که تکه های آهن یا فولاد را به اندازه کافی داغ می کردند تا با هم چکش بزنند.

جوشکاری و آهنگری شامل چه خدماتی است؟

ساخت و نصب چهارچوب نرده، حفاظ پله و اسکلت ساختمان

ساخت انواع حفاظ درب و حفاظ پنجره ها

ساخت نردبان، چهارپایه، درهای آکاردئونی

طراحی و ساخت انواع فرفوژه

زیرکولری و حفاظ اسپلیت

ساخت نرده

جوشکاری در، پنجره، نرده و پل

ساخت انواع آلاچیق های فلزی

طراحی و ساخت انواع قفسه

ساخت در و پنجره های فلزی

جوشکاری لوله گاز، خرده‌کاری، جوشکاری لولای در، جای قفل در پارکینگ و …

نکات مهم برای اجرای جوشکاری کدامند؟

رعایت نکات ایمنی در جوشکاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا اجرای جوشکاری به اقتضای شرایط شغلی و شرایط محیط کار می تواند بسیار خطر آفرین باشد. جوش کاری تجهیزاتی دارد که توجه به ایمن بودن و سالم بودن آن ها قبل از شروع به کار بسیار مهم می باشد. این تجهیزات شامل ماسک جوشکاری، دستکش جوشکاری، پیشبند چرم و دستگاه جوش است. (جوش کاری و آهنگری)

فراموش نکنید که دستگاه جوش و اتصالات آن را قبل از شروع کاملا بررسی کرده و از سالم بودن عملکرد دستگاه مطمئن شوید تا از خطرات احتمالی در این خصوص پیشگیری کنید. دقت کنید که جوشکاری در مکان های قابل اشتعال مثلا در کنار لوله های گاز انجام نگیرد و در صورت امکان بهتر است که جوشکاری در فضای باز انجام شود.

تجهیزات لازم برای جوشکاری:

ماسک جوشکاری

جوش کاری و آهنگری

جوشکاری فرآیندی با نور خیلی بالاست که میتواند به چشمان شما آسیب برساند بنابراین ماسک جوشکاری یا کلاه جوشکاری مهمترین وسیله‌ای است که باید به فکر تهیه آن باشید. همینطور جرقه‌های ناشی از فرآیند جوشکاری داغ هستند و در صورتی برخورد با پوست خطر سوختگی دارند. ماسک جوشکاری کاملا صورت شما را پوشش میدهد و از طریق دریچه مخصوصی که جلوی آن تعبیه شده است میتوانید با دقت جوشکاری کنید.

دستکش جوشکاری با وزن بالا

دستکش‌های جوشکاری باید از وزن بالایی برخوردار باشند تا کار خود را به خوبی انجام دهند، این دستکش‌ها شما را از جریان برق، سوختن در برابر جرقه‌های جوشکاری مصون میدارند.

پیشبند چرم

پیشبند‌های چرمی مخصوص جوشکاری در فروشگاه‌های ابزارآلاتی سطح شهر موجود میباشند و میتوانید آنها را تهیه کنید. دقت کنید که پیشبند تهیه شده باید ضد حریق و حرارت باشد تا در مقابل جرقه‌های جوشکاری دوام داشته باشد و مانع آسیب رسیدن به لباس شما شود.

دستگاه جوش (جوش کاری و آهنگری)

دستگاه جوش در واقع اصلی‌ترین قسمت مورد نیاز جوشکاری است. الکترودها به دستگاه جوش متصل‌اند و با شروع کار دستگاه برق مورد نیاز برای جوشکاری را تهیه میکند.

نکته ایمنی۱سعی کنید جوشکاری را در فضای باز انجام دهید و اگر هم مجبور بودید در فضای بسته این کار را انجام دهید چک کنید تا گازهای قابل اشتعال اطراف شما نباشند و همینطور جوشکاری را به هیچ وجه در کنار لوله گاز و بخاری و… انجام ندهید.

نکته ایمنی۲: قبل از شروع جوشکاری تمام نقاط تجهیزات جوشکاری خود را چک کنید. قطعی و یا پارگی در مسیر سیم‌های دستگاه جوش میتواند خطر آفرین باشد.

انواع جوشکاری و کاربردهای آن ها:

جوشکاری با الکترود دستی پوشش دار (SMAW)

جوش کاری و آهنگری

روش جوشکاری با الکترود دستی پوشش دار که به آن SMAW نیز گفته می‌شود، یکی از متداول‌ترین روش‌های اتصال فلزات است. در این نوع جوشکاری، جوشکار از یک دسته جوشکاری استفاده می‌کند. این دسته یک قوس الکتریکی بین دسته و فلز مورد نظر ایجاد می‌کند که موجب ذوب شدن فلز و شکل گرفتن آن می‌شود. از این نوع جوشکاری اغلب برای ساخت و ساز استفاده می‌شود. اغلب آهن و فولاد با استفاده از این روش جوشکاری می‌شوند.

جوشکاری SWAM چه کاربردی دارد؟

جوشکاری SWAM به دلیل قدرت و مقاومت بالایی که دارد اغلب برای کارهای ساخت و ساز استفاده می‌شود. از این روش برای جوشکاری فلزات خیلی سخت و ضخیم همانند چدن استفاده می‌شود. در واقع هر چیزی را که با سایر روش‌های جوشکاری نتوانید ذوب و ترکیب کنید با این روش خواهید توانست. همچنین زمانی که دو قطعه فلز ضخیم را به هم متصل کرده‌اید اما مطمئن نیستید که دوام بیاورند، از این روش برای مستحکم کردن آن‌ها استفاده می‌شود.

جوشکاری دستی یا SWAM چه فوایدی دارد؟

این نوع جوشکاری بسیار قدرتمند است.

مناسب استفاده برای فلزات سخت و ضخیم.

اغلب برای ساخت و ساز و تعمیرات سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد.

به روی چدن عمل می‌کند.

تجهیزات آن نسبت به سایر انواع جوشکاری ارزان‌تر است.

در شرایط آب و هوایی مختلف قابل انجام است.

معایب جوشکاری SMAW چیست؟

قابل استفاده بروی فلزات و مواد نازک نیست. حرارتی که ایجاد می‌کند به قدری است که فلزات لایه‌ای نازک را می‌سوزاند.

یادگیری آن دشوار و خسته کننده است.

در صورت حرفه‌ای نبودن، کار نهایی زشت و بدون ظرافت خواهد بود.

برای بهتر شدن باید دوباره به روی فلز کار شود تا ایرادات برطرف گردد.

جوشکاری قوسی با گاز محافظ (GMAW/MIG) (جوش کاری و آهنگری)

جوش کاری و آهنگری

به این نوع جوشکاری، جوشکاری با گاز بی اثر فلزی یا (MIG) نیز گفته می‌شود. جوشکاری MIG شامل یک حباب گاز محافظی می‌شود که از جوش در برابر هوای محیط محافظت می‌کند. این نوع جوشکاری نیازمند یک ولتاژ ثابت و منبع انرژی مستقیم است و اغلب در جوشکاری صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.


جوشکاری MIG چه کاربردی دارد؟

از جوشکاری MIG در شرایط مختلفی می‌توان استفاده کرد. معمولا جوشکارها از این روش برای اتصال و ترکیب کردن ورقه‌های باریک فلز استفاده می‌کنند. هرچه دستگاه کیفیت بالاتری داشته باشد ترس خراب شدن یا سوختن ورقه فلزی باریک کمتر می‌شود. در عین حال از این روش می‌توان برای ذوب کردن و جوش دادن ورقه‌های فلزی ضخیم‌تر یا حتی لوله‌ها استفاده کرد.

جوشکاری MIG چه فوایدی دارد؟

این روش از انواع جوشکاری بسیار پرکاربرد و آسان است.

یادگیری آن برای تازه‌ کارها ساده است.

ابزار خیلی پیشرفته و بزرگی احتیاج ندارد. فقط تفنگ یا دسته‌ی جوشکاری کافیست.

کنترل آن ساده است.

با یک ضربه کوچک روشن و خاموش می‌شود.

برای ساخت مجسمه و شکل دادن به فلز بسیار مناسب است. ریزه کاری‌های بسیاری می‌توان ایجاد کرد.

معایب جوشکاری MIG چیست؟

برای همه نوع فلزی کاربرد ندارد.

اگر فلز خیلی باریک یا خیلی ضخیم باشد مناسب نیست.

برای کار با چدن بسیار ضعیف است.

برای کار با آلومینیوم بسیار قوی است.

نیازمند این است که مواد فلزی کاملا تمیز باشند.

در شرایط بادی یا رطوبت قابل استفاده نیست.

جوشکاری تیگ (TIG Welding) (جوش کاری و آهنگری)

در این روش از انواع جوشکاری که به آن GTAW نیز گفته می‌شود، از یک الکترود تنگستن غیرمصرفی برای گرم کردن ماده و ذوب شدن آن استفاده می‌شود. برخلاف روش GMAW، در این روش جوش از یک نوع فلز ساخته می‌شود، چرا که هیچ فلز پرکننده‌ای برای جوش وجود ندارد. هرچند، برای اینکه بتوانید از این روش جوشکاری برای فلزات مختلفی استفاده کنید می‌توانید یک میله دیگر به آن اضافه کنید تا مواد فیلر را برایتان مهیا کند.

همانند روش GMAW، در این روش نیز از حباب گاز برای حفاظت از جوش استفاده می‌شود. گازی که در روش TIG استفاده می‌شود هلیوم یا آرگان است، در حالیکه در روش GMAW از دی اکسید کربن استفاده می‌شود.

جوشکاری TIG چه کاربردی دارد؟

در این روش جوشکاری ضخامت فلزات محدودیت دارند. هرچند شما می‌توانید جوشکاری را به روی آلومینیوم و فولاد به یک اندازه ساده انجام دهید، اما موادی که جوشکاری خواهند شد نازک‌تر می‌شوند. میله تنگستن از میله عصایی باریک‌تر است که این امکان را به جوشکار می‌دهد کار خود را با ظرافت و دقت بیشتری انجام دهد.

جوشکاری TIG چه فوایدی دارد؟

برای کارهای زیبا و با ظرافت مناسب است.

دقت بسیار بالایی دارد.

برای بدنه ماشین، موتورسیکلت و ساخت مجسمه کاربرد دارد.

معایب جوشکاری TIG چیست؟

افراد باتجربه قادر هستند از این نوع جوشکاری استفاده کنند.

یادگیری آن دشوار است.

بهتر است تازه کارها از روش‌های دیگر جوشکاری یادگیری را آغاز کنند.

جوشکاری با قوس الکتریکی (Arc Welding)

این روش بسیار شبیه به جوشکاری MIG است. در هر دو از یک سیم مصرفی استفاده می‌شود که به طور مداوم تغذیه می‌شود تا عمل جوشکاری انجام شود. اینجاست که این دو با هم تفاوت دارند.

در جوشکاری قوسی که به آن flux-cored نیز گفته می‌شود، سیم استفاده شده یک هسته گداختنی دارد که یک گاز محافظ اطراف جایی که جوشکاری می‌کنید تولید می‌کند. این در حالیست که در جوشکاری به روش MIG نیاز به منبع گاز خارجی دارید.

معمولا به خاطر اینکه سیم استفاده شده در این نوع جوشکاری، مصرف می‌شود نیاز است که بعد از مدتی تعویض شود. هرچند برخلاف MIG نیازی نیست در این روش منبع گاز را مجدد پر کنید مگر اینکه بخواهید از روش جوشکاری قوسی دوجداره استفاده کنید.

جوشکاری Arc چه کاربردی دارد؟

این روش جوشکاری نیز بیشتر به روی مواد و فلزات سنگین و صخیم کاربرد دارد. همچنین جوشکاری Arc حرارت بسیار زیادی تولید می‌کند بنابراین باید به قدری فلز برای کار وجود داشته باشد که این حرارت را به خوبی تحمل کند. همین موجب می‌شود این روش بیشتر مناسب کارهای صنعتی سنگین نظیر ساخت و سازهای فولادی و یا ساخت ماشین‌ها و تجهیزات سنگین وزن باشد.

جوشکاری Arc چه فوایدی دارد؟

کارایی مناسب برای صنایع فولاد

مواد کمتری در این نوع جوشکاری هدر می‌رود.

مواد جوشکاری و جدار آن یکی است.

معایب جوشکاری Arc چیست؟

برای فلزات باریک مناسب نیست چرا که حرارت زیادی ایجاد می‌کند.

نیاز به بازبینی دارد چرا که این نوع جوشکاری ظرافت بالایی ندارد.

بهترین روش جوشکاری آلومینیوم کدام است؟

برای جوشکاری آلومینیوم دو روش وجود دارد. از آنجایی که آلومینیوم نازک‌تر و نرم‌تر از فولاد است نمی‌تواند دمای زیادی را تحمل کند. بنابراین باید خروجی انرژی را کاهش دهید. با این توضیح، روش‌های TIG و MIG می‌توانند برای آلومینیوم کاربردی باشند. از بین این دو روش نیز TIG بهتر بروی آلومینیوم عمل می‌کند چرا که ظرافت بیشتری دارد.

منبع: blacksmithu.com

برای استفاده از خدمات بیشتر سایت همکاره و همکاران با تجربه ما درشرکت همکاره با شماره تلفن 3830 تماس بگیرید.